۱۳۹۸ سه شنبه ۲۳ مهر
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری دفتر منابع انسانی و تحول اداری
صفحه اصلی
1398/03/26 52 پيشنهاد واصله به كميته نظام پيشنهادهاي استانداري بررسي شد
52 پيشنهاد واصله به كميته نظام پيشنهادهاي استانداري بررسي شد

جلسه نظام پيشنهادهاي استانداري و واحدهاي با حضور اعضاي كميته و به رياست معاون دفتر برنامه ريزي، نوسازي و تحول اداري استانداري برگزار گرديد.

در اين جلسه اكبري راد معاون دفتر برنامه ريزي، نوسازي و تحول اداري استانداري با اشاره به ماده 20 قانون مديريت خدمات كشوري و آيين نامه اجرايي آن اظهار داشت: ضرورت دارد به منظور ايجاد انگيزه و افزايش كارايي و بهره مندي از فكر و انديشه و خلاقيت كارمندان ساز و كار مناسبي را براي جلب مشاركت آنان  فراهم كنيم كه اين كميته و شوراي نظام پيشنهادها در اين راستا تشكيل شده است.

وي گفت: نظام يا سيستم پيشنهاد‌ها، تكنيكي است كه مي‌توان از فكر و انديشه‌هاي كاركنان براي مسئله يابي، چاره‌جويي و حل مسائل و مشكلات سازماني بهره جست.

اكبري راد گفت: بر اساس نظام پيشنهاد‌ها كليه كاركنان از عالي‌ترين رده سازماني تا پايين‌ترين سطح آن مي‌توانند پيشنهاد‌ها، ايده‌ها، ابتكارات و نظرات خود را براي رفع نارسايي‌هاي موجود در روند كاري و يا بهبود روش‌هاي انجام كار و يا افزايش كيفيت توليد ارائه دهند و بايستي ترتيبي اتخاذ كنيم تا رانندكان عزيز و نيروهاي محترم خدماتي نيز بتوانند مشاركت كنند.

وي با اشاره به اينكه اين نظام يا سيستم پينهادها باعث مشاركت بيشتر كاركنان در سازمان مي شود گفت: با افزايش مشاركت، خلاقيت و روحيه كاركنان، راهكارهاي عملي براي حل مسائل و مشكلات سازمان پيدا مي‌شود.

وي گفت: البته نظام پيشنهادها نبايد فقط جنبه انتقادي داشته باشد بلكه بايستي در آن چاره و راهكار نيز ارائه گردد

وي با اشاره به اينكه بايد عملاً نظام پيشنهاد‌ها را تقويت كنيد، گفت: تقويت اين نظام و سيستم در دستور كار ما قرار دارد و تلاش مي كنيم همه در حل مسائل و مشكلات سيستم مشاركت نمائيم.

وي با اشاره به الگوي موفق ژاپني ها در استفاده از نظرات و پيشنهادات كارگران و كارمندان در توسعه و پيشرفت آن كشور گفت: بررسي و تحقيقات نشان مي دهد كه در بين كشورها ژاپني ها از اين نظام بهتر و بيشتر استفاده كرده اند و قسمتي از رشد و پيشرفت خود را مرهون مديريت مشاركتي مي دانند.

معاون دفتر برنامه ريزي،نوسازي و تحول اداري افزود: بايستي كاري كنيم كه كارمندان بتوانند اظهار نظر كنند و در امور مشاركت داشته باشند تا نظام پيشنهادها موجب تحول اداري در سازمان شود.

در اين جلسه تعداد 52 پيشنهاد واصله بررسي و اتخاذ تصميم شد.
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 29
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal