۱۳۹۹ يکشنبه ۱۸ خرداد
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری دفتر منابع انسانی و تحول اداری
صفحه اصلی
1398/05/03 ضرورت افزايش سهميه استخدام در خراسان جنوبي
ضرورت افزايش سهميه استخدام در خراسان جنوبي
نشست شوراي اداري استان با حضور معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور برگزار شد.
استاندار خراسان جنوبي با تاكيد بر ضرورت افزايش سهميه مجوزهاي استخدامي در استان، گفت: لازم است كميته‌اي متشكل از نمايندگان استان و دستگاه‌ مربوطه تشكيل شود تا بتوانيم بخشي از نيازمندي‌هاي استخدامي استان را از اين طريق تامين كنيم.
محمدصادق معتمديان، در شوراي اداري استان كه با حضور معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور تشكيل شد اظهار داشت: در سال 83 با مصوبه مجلس شوراي اسلامي، استان خراسان جنوبي به طور مستقل تشكيل شد.
وي با اشاره به اينكه اين استان از نظر وسعت سومين استان پهناور كشور بوده و از نظر جمعيت بيست و هشتمين استان كشور است، افزود: خراسان جنوبي با افغانستان 331 كيلومتر مرز مشترك دارد و با شش استان كشور همسايه است.
استاندار خراسان جنوبي بيان كرد: اين استان از نظر ساختاري 25 بخش، 11 شهرستان، 30 شهر و 61 دهستان دارد.
معتمديان ادامه داد: از نظر تراكم به دليل پهناوري استان و كم جمعيت بودن، كم تراكم ترين استان كشور از نظر جمعيتي محسوب مي‌شويم.
وي با اشاره به اينكه نرخ پراكندگي جمعيت 5.1 است، تصريح كرد: در دهه اخير بيش از نيمي از جمعيت روستايي استان در حاشيه‌هاي شهرها و مركز استان سكونت گزيده‌اند.
استاندار خراسان جنوبي نزخ رشد جمعيت استان 98 درصد است كه از نرخ رشد كشوري پايين تر است، افزود: از مجموع 93 دستگاه اجرايي، 36 هزار و 724 پست سازماني مصوب با 66 درصد پست با تصدي و 34 درصد بلاتصدي وجود دارد.
معتمديان تعداد كاركنان شاغل در استان را 32 هزار و 411 نفر عنوان كرد و ادامه داد: از اين تعداد 39 درصد بانوان و 61 درصد آقايان هستند.
وي با اشاره به اينكه 89 درصد از پست‌هاي مديريتي استان با تصدي هستند، تصريح كرد: 71 پست‌هاي مديريتي مربوط به آقايان و 29 درصد مربوط به بانوان است كه در اين بخش يك درصد با هدف دولت فاصله داريم.
استاندار خراسان جنوبي با بيان اينكه از ابتداي تشكيل استان محدوديت‌هايي داشتيم، افزود: با كمبود نيروي انساني در بخش‌هاي مختلف مواجه هستيم.
معتمديان اطهار كرد: پراكندگي نسبي جمعيت، ضعف بنيادين زيرساخت‌هاي استان، محدوديت‌هاي به كارگيري نيروهاي قراردادي و ضعف جاذبه‌ها و مشكلات رفاهي استان، باعث شده تا مديران و كاركنان رغبتي براي انتقال به اين استان نداشته باشند.
وي با ييان اينكه كمبود شديد سهميه استخدامي داريم كه اين امر ناشي از كم توجهي سازمان‌ها بوده است، افزود: ايجاد مجتمع‌هاي اداري و ايجاد واحدهاي سازماني در شهرستان‌هايي كه فاقد آن هستند، از جمله پيشنهادات ماست.
استاندار خراسان جنوبي با تاكيد بر ضرورت افزايش سهميه مجوزهاي استخدامي در استان، افزود: لازم است كميته‌اي متشكل از نمايندگان استان و دستگاه‌ مربوطه تشكيل شود تا بتوانيم بخشي از نيازمندي‌هاي استخدامي استان را از اين طريق تامين كنيم.
معتمديان يادآور شد: لازم است مجوز بكارگيري نيروهاي قراردادي نيز براي برخي از واحدها و دستگاه‌هاي اجرايي استان صادر شود.
 
تعداد بازدید: 129
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal