۱۳۹۹ يکشنبه ۱۸ خرداد
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری دفتر منابع انسانی و تحول اداری
صفحه اصلی
1398/05/03 هر مجوزي كه وزارت علوم براي جذب هيات علمي در استان درخواست كند، موافقت خواهيم كرد
هر مجوزي كه وزارت علوم براي جذب هيات علمي در استان درخواست كند، موافقت خواهيم كرد

جمشيد انصاري معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان امور اداري و استخدامي كشور در جلسه شوراي اداري استان خراسان جنوبي اظهار داشت: در خصوص دانشگاه هاي استان به جز دانشگاه علوم پزشكي هر مجوزي را كه وزير علوم براي استخدام اعضاي هيات علمي استان بخواهد موافقت مي كنيم.

معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان امور اداري و استخدامي اظهار داشت: امسال و سال آينده حدود 42 هزار نفر شامل 25 هزار نفر از طريق دانشگاه فرهنگيان و 17 هزار نفر از طريق آزمون فارغ التحصيلان ساير دانشگاه ها براي آموزش و پرورش كشور استخدام خواهيم داشت كه در اين خصوص همراهي لازم را با استان خواهيم داشت تا دستگاه هاي ملي سهم درخوري از استخدامي هايشان را به استان اختصاص دهند.

وي هدف از سفر به استان را تبيين سياست هاي دولت بيان كرده و گفت: دولت تنها هيات وزيران و رئيس جمهور نيست بلكه دو ميليون و پانصد هزار كارمندي است كه در نقاط مختلف كشور تحت سرپرستي مديران در حال ارائه خدمت به مردم هستند كه اگر از سياست هاي دولت مطلع نباشند ممكن است تعهداتي ايجاد كنند كه تحقق آنها براي دولت امكان پذير نباشد و به نارضايتي مردم و ايجاد توقعات غيرقابل اجرا منجر گردد.

معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان امور اداري و استخدامي با ذكر اينكه استخدام هر نيروي انساني سالانه 40 تا 45 ميليون تومان هزينه دارد، اظهار داشت: در چنين شرايطي دولت نمي تواند منابع مالي و اعتبار لازم را براي استخدام نيروهاي مورد نياز را تأمين كند.

جمشيد انصاري گفت: اينكه مدام هزينه ايجاد كنيم و توقع داشته باشيم سازمان برنامه و بودجه آن را تأمين كند درست نيست و حتماً بايد تجديد نظري در برنامه جاري دستگاه ها و اولويت بندي هزينه كردها در دستور كار قرار گيرد.

وي  به تنگناهاي ايجاد شده در راستاي درآمدهاي سال جاري كشور اشاره كرده و گفت: به لحاظ تأمين منابع دستگاه ها، سال دشواري را در پيش رو داريم و نيازمند بازبيني و تجديد نظر در هزينه ها هستيم كه بايد اين امر در دستگاه ها و شوراي برنامه ريزي و توسعه استان مورد توجه قرار گيرد.

معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان امور اداري و استخدامي كشور با بيان اينكه بحث گستردگي استان از چشم دولت دور نمانده است افزود: تعداد نيروهاي رسمي، پيماني و قراردادي استان به اندازه ميانگين كشور است و كليه تصميمات در خصوص حقوق و فوق العاده ها در سازمان امور اداري و استخدامي به صورت عمومي اتخاذ مي گردد و بين دستگاه ها تبعيض قائل نمي شويم.

وي بيان داشت: حداقل مدت زمان لازم براي شكل گيري يك استان بيش از 30 سال است و لذا از نظر من خراسان جنوبي استاني نوپاست و بايد مورد توجه قرار گيرد. لذا در راستاي بازنگري در ساختار سازماني فرمانداريها و بخشداريهاي جديد التاسيس در حال اتخاذ تصميمات جديد هستيم.

معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان امور اداري و استخدامي كشور تاكيد كرد: درخواستهاي استان مورد بررسي و پيگيري قرار خواهد گرفت و نتيجه آن حداكثر بعد از 10 روز به استاندار منعكس خواهد شد.

تعداد بازدید: 120
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal