۱۴۰۰ پنج شنبه ۷ بهمن
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر برنامه ریزی، بودجه و تحول اداری دفتر منابع انسانی و تحول اداری
صفحه اصلی
1400/06/23 همت خود را برای تغییر شرایط به نفع مردم بسیج کرده‌ایم
همت خود را برای تغییر شرایط به نفع مردم بسیج کرده‌ایم
رئیس جمهور گفت: همت خود را برای تغییر شرایط به نفع مردم بسیج کرده‌ایم تا با مشارکت همگانی مشکلات حل شود.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ آیت‌الله رئیسی با بیان این مطلب در جمع اقشار مردم، ایثارگران، علما و نخبگان استان خاطرنشان کرد: حضور در جمع نخبگان خراسان‌جنوبی برای من و همکارانم یک توفیق است.
رئیس جمهور بیان‌کرد: تمایل داشتم که در جمع مردم خراسان‌جنوبی در تک تک شهرها حضور می‌داشتم و عرض سلام و ادب و احترام به تک تک مردم می‌کردم ولی شرایط کرونایی اجاره چنین مراسمی را نمی‌دهد ولی از همین جا صمیمانه به همه آنها عرض سلام و ادب می‌کنم.
رئیسی با اشاره به اینکه مردم خراسان‌جنوبی در همه عرصه‌ها به ویژه عمل به وظایف الهی و انقلابی خوش می‌درخشند، افزود: به سهم خودم به عنوان یک خدمتگزار از همه علما، اساتید، کشاورزان و صنعتگران و بانوان فرهیخته، نیروهای انتظامی و.. در خراسان‌جنوبی سپاسگزارم.
وی گفت: ما باید وضعیت موجود و شرایطی که در آن دولت را تحویل گرفته‌ایم را برای مردم تبیین کنیم و در این راستا نیز از همه کارشناسان و به ویژه صاحب نظران اقتصادی در این زمینه تقاضا دارم که مسائل را برای مردم بگویند.
رئیس جمهور اظهار داشت: علیرغم همه مشکلات موجود، من آینده را بسیار روشن می‌بینم و با مشارکت همگان به لطف خدا شرایط تغییر خواهد کرد.
رئیسی بیان‌کرد: اقدام و عمل برای مردم امید آفرین است و دستگاه‌های اجرایی اگر تلاش و حرکتی در راستای رفع مشکلات داشته باشند، مردم را به نظام اداری امیدوارتر کرده و موجب افزایش مشارکت و نشاط اجتماعی می‌شود.
وی با بیان اینکه هر کس در هر کجا خدمت می‌کند باید موجب افزایش اعتماد مردم به نظام اداری و.. شود، ادامه‌داد: مردم حقوقی و دولت تکالیفی دارند که احیا و زمینه‌سازی این حقوق و به ویژه در مورد زنان سرپرست خانواده و مردان فرهیخته به عهده دولت است.
رئیس جمهور گفت: خراسان‌جنوبی علیرغم کمبود نزولات آسمانی ظرفیت‌های بسیاری دارد که استفاده از آنها چون اقتصاد معدن و اقتصاد سنگ و محصولات کشاورزی دارای اهمیت است.
رئیسی افزود: ما با ایجاد پژوهشکده‌ها در زمینه محصولات کشوری استان،استفاده بهتر و برتر محصولات استراتژیک را دنبال می‌کنیم .
وی گفت: معدنی که امروز در طبس مشاهده کردیم اگر زیر ساخت‌های آن تکمیل شود ما چند برابر نیروی شاغل امروز می‌توانیم به فرصت‌های شغلی آنجا بیفزاییم و نیازهای زغال سنگ کشور را به صورت بسیار زیاد در داخل تأمین کنیم.
رئیس جمهور با اشاره به مسئله آب به عنوان یکی از مشکلات اساسی مردم در خراسان جنوبی، اظهار داشت: انتقال آب دریای عمان برای خراسان‌جنوبی باید دنبال شود که وزیر نیرو این مسئله را پیگیری خواهد کرد، در این زمینه برنامه تا سال 1404 است که باید با تلاش و پیگیری این زمان را کوتاه تر کنیم تا برنامه سریع‌تر به نتیجه برسد.
رئیسی با بیان اینکه مسئله استفاده از آب‌های ژرف در استان خراسان‌جنوبی باید مورد توجه قرار بگیرد، گفت: یکی از مواردی که من نیز بر آن تأکید دارم موضوع فعال شدن ستاد احیای قنوات در خراسان‌جنوبی است که حمایت مالی از آن باید صورت گیرد و این مهم قطعاً برکت‌های بسیاری خواهد داشت.
رئیس جمهور با بیان اینکه ما نیروی قوی عشایر و مرزبانی در خراسان‌جنوبی داریم که امانت‌دار و صادق هستند، افزود: علیرغم اینکه به دلایلی مرزهای ما در خراسان‌جنوبی تهدیداتی در حوزه‌هایی چون موارد مخدر دارد، اما میزان جرم در خراسان‌جنوبی پایین است که دینداری مردم به آنان مصونیت در برابر آسیب‌ها و جرائم داده است.
رئیسی با اشاره به اینکه فشار مالیاتی به مراکز تولیدی باید کاهش داده شود، تصریح کرد: باید برای فعالیت اقتصادی غیر مولد، مالیات وضع کنیم، فعالیت‌های اقتصادی مولد باید مالیات کمتری داشته باشند و اگر مهلتی یا استمهالی می‌خواهند باید موافقت شود که این سیاست در دولت پیگیری خواهد شد.
وی گفت: به وزیر صنعت و وزرای مربوطه تأکید می‌کنم که ساز و کاری را برای حمایت از داخلی‌سازی و صادرات طراحی و فعال کنند تا واحدهای تولیدی را در راستای صادرات تشویق نمایند.
رئیس جمهور اظهار‎کرد: شرایط تحریم در کشور ما مشکلاتی را ایجاد کرده ولی برخی از واحدهای تولیدی از این تهدید فرصت ساخته‌اند که نمونه آن کارخانه‌های تولید لوازم منزل و شرکت کویر تایر است که وقتی جلوی واردات لوازم ساخت کره را گرفتند، آنان با همت، نیاز داخل را برآورده کردند.
رئیسی بیان‌کرد: حال که نیاز داخل بر طرف شده، برخی از این دم می‌زنند که محصولات خارجی وارد شود ولی ما اجازه واردات بی رویه که تولید کشور را تحت الشعاع قرار بدهد را نمی‌دهیم.
وی با بیان اینکه ارز ترجیحی به چه میزان وارد سفره مردم شده، قابل توجه است، افزود: چون در موضوع اختصاص ارز ترجیحی نظارت کافی نشد، دلالان به جای مردم سود بردند که این را در دولت بررسی می‌کنیم که چند جلسه ستاد اقتصادی دولت به این موضوع اختصاص یافت.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه در همه موضوعات و تصمیم‌گیری‌ها پیوست عدالت را مد نظر داریم، گفت: برای تخصیص نهاده‌های دامی و ارز ترجیحی و.. حتماً عدالت و تأثیر آن بر سفره مردم مد نظر خواهد بود تا شاهد ثبات بازار باشیم.
رئیسی با اشاره به اینکه هدفمند کردن یارانه‌ها بسیار مهم و مورد توجه دولت است، افزود: از کارشناسان در بخش‌های مختلف نظراتشان در این بابت خواسته می‌شود که کار جامعی صورت گیرد و مردم نیز در جریان قرار گیرند.
وی با بیان اینکه قدرت یک کشور فقط قدرت نظامی نیست، یادآور شد: قدرت اقتصادی، قدرت علم و فناوری و داشتن نیروی انسانی نیز بسیار مهم است.
رئیسی بر اینکه باید با فعل ماضی با مردم صحبت بگوییم و گزارش کارهای انجام شده را بدهیم تأکید کرد.
تعداد بازدید: 488
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal