۱۴۰۰ پنج شنبه ۷ بهمن
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر برنامه ریزی، بودجه و تحول اداری دفتر منابع انسانی و تحول اداری
صفحه اصلی
1399/10/09 برگزاری آیین گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری و تقدیر از پژوهشگران برتر استان
برگزاری آیین گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری و تقدیر از پژوهشگران برتر استان

آیین گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری و تقدیر از پژوهشگران برتر خراسان جنوبی با حضور معاون توسعه مدیریت منابع انسانی استانداری، مدیرکل دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری، رئیس دانشگاه بیرجند و جمعی از مدیران دستگاه‌ های اجرایی و همچنین با حضور پژوهشگران برتر استان روز سه‌شنبه 9 دی 1399 در دانشگاه بیرجند برگزار شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان جنوبی در این جلسه ضمن تسلیت شهادت حاج قاسم سلیمانی گفت: در مسایلی که به آن پرداخته می‌شود تا زمانی که بستر تفحص آن را فراهم نکرده باشیم توفیقات کافی بدست نخواهیم آورد.

حسینی با تأکید به اینکه مدیران ما باید به لزوم توجه به امر پژوهش توجیه شوند، افزود: توسعه پایدار در هیچ کشوری بدون پژوهش تحقق پیدا نکرده است. وی با اشاره به اینکه ما رسالت دینی در کنار رسالت ملی داریم افزود: اگر توجه به مسایل اساسی نباشد قطعاً در پاسخگویی ایراد وجود خواهد داشت. وی ادامه داد: اگر امر پژوهش در امر آموزش جدی گرفته نشود پویایی نخواهد داشت.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری با بیان اینکه کسانی که ظرفیت پژوهش در آنها وجود دارد باید رشد پیدا کنند، افزود: گاهی در مواردی بدون تفحص و پژوهش سرمایه گذاری می‌شود که نه تنها مشکلی حل نمی‌کند، بعضا ایجاد مشکل هم می‌کند.

حسینی یادآور شد: پژوهشگران ما در طول تاریخ فراز و فرود داشته‌اند اما پژوهش منقطع نبوده و ما جایگاه خوبی در جهان داریم اما ظرفیت کشور ما بالاتر از این است.

وی با اشاره به اینکه دو ضعف اساسی در سرمایه گذاری داریم عنوان کرد: اول اینکه جزیره‌ای در اداره امور عمل می‌کنیم و دوم اینکه می خواهیم پروژه‌ها سریع به جواب برسد و اینجاست سرمایه گذاری جواب نمی دهد.

وی با بیان اینکه زوایای پنهان هر کاری در امر پژوهش آشکار می‌شود، افزود: امیداریم نگاه عام به پژوهش به وجود آید و فرهنگسازی شود که زمینه ساز توسعه خواهد شد.

در این مراسم از 40 نفر از پژوهشگران طرح‌های برتر مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی، نخبه سرآمد استان، فرهنگیان نخبه در تولید محتوا و آموزش مجازی، دانش آموزان پژوهشگر و فناور، نماینده پرستاران و پزشکان در اپیدمی ویروس کرونا، طرح‌های برگزیده دستگاه‌های اجرایی، فناوران برتر استان، پژوهشگران برتر دانشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی و دستگاه‌های اجرایی استان تجلیل به عمل آمد.

تعداد بازدید: 268
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal